Genom att använda webbplatsen godkänner du att vi använder cookies. Läs mer här

Jag accepterar

Kommunalrådskansliet

 

På kommunalrådskansliet i rådhuset jobbar våra kommunalråd och politiska sekreterare med frågor som berör Örebro kommun.

Adress

Besöksadress: Drottninggatan 9
Postadress: Box 30000, 701 35 Örebro

John Johansson
John Johansson

Kommunstyrelsens ordförande

john.johansson@orebro.se

019-21 40 05

Ullis Sandberg
Ullis Sandberg

Kommunalråd med ansvar för samhällsbyggnad

ullis.sandberg@orebro.se

019-21 40 04

Marie Brorson
Marie Brorson

Kommunalråd med ansvar för social välfärd

marie.e.brorson@orebro.se

019-21 61 32

Jessica Ekerbring
Jessica Ekerbring

Skolpolitisk talesperson

jessica.ekerbring@orebro.se

070-3473833

Linda Svahn
Linda Svahn

Kanslichef

linda.svahn@orebro.se

076-719 65 65

Hamze Hirsi
Hamze Hirsi

Politisk sekreterare, social välfärd

hamze.hirsi@orebro.se

076- 496 25 60

Emil Kihlgård
Emil Kihlgård

Politisk sekreterare, kommunikation

emil.kihlgard@orebro.se

019-21 62 84

Ellen Leijen
Ellen Leijen

Politisk sekreterare, samhällsbyggnad

ellen.leijen@orebro.se

019-21 40 02

Sandra Öberg
Sandra Öberg

Politisk sekreterare, kommunikation

sandra.oberg@orebro.se

019- 21 40 07

Jacob Höglund
Jacob Höglund

Valombudsman

jacob.hoglund@socialdemokraterna.se

073-5964528

facebook Twitter Email