Genom att använda webbplatsen godkänner du att vi använder cookies. Läs mer här

Jag accepterar

Kommunalrådskansliet

 

På kommunalrådskansliet i rådhuset jobbar våra kommunalråd och politiska sekreterare med frågor som berör Örebro kommun.

Adress

Besöksadress: Drottninggatan 9
Postadress: Box 30000, 701 35 Örebro

John Johansson
John Johansson

Kommunstyrelsens ordförande

john.johansson@orebro.se

019-21 40 05

Marie Brorson
Marie Brorson

Kommunalråd med ansvar för social välfärd

marie.e.brorson@orebro.se

019-21 61 32

Kemal Hoso
Kemal Hoso

Kommunalråd med rotelansvar för samhällsbyggnad

kemal.hoso@orebro.se

Jessica Ekerbring
Jessica Ekerbring

Skolpolitisk talesperson

jessica.ekerbring@orebro.se

070-3473833

Linda Svahn
Linda Svahn

Kanslichef

linda.svahn@orebro.se

076-719 65 65

Ellen Leijen
Ellen Leijen

Politisk sekreterare, samhällsbyggnad

ellen.leijen@orebro.se

019-21 40 02

Sandra Öberg
Sandra Öberg

Politisk sekreterare, kommunikation, föräldraledig

sandra.oberg@orebro.se

019- 21 40 07

Jacob Höglund
Jacob Höglund

Politisk sekreterare, kommunikation

jacob.hoglund@orebro.se

073-5964528

facebook Twitter Email